November Fixtures

11 November Cill Chartha 0-17 Slaughtneil 2-17 (Ulster Club SF) @ 6:30pm in Omagh

5 November Cill Chartha P-P Gaoth Dobhair (Under 21 QF) @ 3pm in Letterkenny 

October Results 

30 October Cill Chartha 5-10 St Michaels 4-06 (Under 21 Championship) @ 3pm

29 October Scotstown 1-06 Cill Chartha 1-16 (Ulster Club QF) @ 2:30pm in Clones 

22 October Dungloe 0-01 Cill Chartha 1-14 (Division One) @ 3pm

22 October Dungloe w/o Cill Chartha (points to Cill Chartha) (Division One Res)

22 October Malin 4-08 Cill Chartha 2-11 (U16 Div 2 Co QF) @ 11:30am

15 October Cill Chartha 0-07 N Conaill 0-04 (Senior County Final) @ 4pm REPORT

14 October Malin P-P Cill Chartha (U16 Div 2 Co QF) @ 12pm

8 October Cill Chartha v N Brid/Pettigo (U13s) @ 5pm

7 October Cill Chartha 1-10 Aodh Ruadh 6-05 (U16 Division 2 Final) @ 1pm Ballintra 

September Results

31 September Milford 0-10 Cill Chartha 1-14 (Division One) @ 5pm

31 September Milford 0-11 Cill Chartha 4-13 (Division One Reserve) @ 3:30pm

30 September Naomh Ultan 4-20 Cill Chartha 2-13 (U13s) @ 12pm

29 September Naomh Columba 1-14 Cill Chartha 4-05 (U16 Championship Semi 2nd Leg)

25 September Naomh Columba 5-10 Cill Chartha 4-05 (Under 13s) @ 6:15pm

24 September Bundoran 2-15 Cill Chartha 5-16 (Division One Reserve) @ 2pm

23 September Cill Chartha 2-16 St Michaels 0-07 (SFC Semi) @ 7:30pm in Ballybofey REPORT

22 September Cill Chartha 2-07 N Columba 1-09 (U16 Ch Semi 1st Leg) @ 6:15pm

20 September Cill Chartha 4-08 St Brendans 1-10 (U16 Ch Playoff) in Ballyshannon

16 September Cill Chartha 1-08 St Eunans 5-10 (Minor Final) @ 5pm in Convoy REPORT

16 September Bundoran 2-11 Cill Chartha 1-13 (Division One) @ 1:30pm REPORT

15 September Bundoran 5-15 Cill Chartha 7-08 (Under 13) @ 6pm

11 September St Brendans w/o Cill Chartha (U16 Championship QF 2nd Leg) 

10 September Cill Chartha 1-20 Bundoran 1-09 (Senior Quarter) @ 2pm REPORT

9 September Cill Chartha 1-12 St Eunans 3-12 (Reserve Quarter Final) in Glenswilly 

9 September Cill Chartha P-P N. Brid/Pettigo (Under 13s) @ 12pm

6 September Cill Chartha 0-15 Naomh Columba 1-10 (Minor Semi Final) Fintra @ 6:30pm

4 September Cill Chartha 1-11 St Brendans 1-06 (U16 Championship QF 1st leg) 

2 September Cill Chartha  3-16 Naomh Muire 2-19 (Under 13s) @ 12pm

1 September Cill Chartha 6-10 Sean MacCumhaills 0-10 (Minor QF) Donegal @ 7pm

August Results

27 August Cill Chartha 0-16 Glenswilly 1-09 (Championship Rd 3) @ 6:30pm REPORT

27 August Cill Chartha 1-11 Glenswilly 2-02 (Senior Res Championship Rd 3) @ 5pm

26 August Naomh Ultan P-P Cill Chartha (Under 13s) @ 12pm

20 August Ardara 1-06 Cill Chartha 3-09 (Senior Championship Rd 2) @ 2:30pm REPORT

20 August Ardara 2-06 Cill Chartha 3-11 (Senior Res Championship Rd 2) @ 1pm

15 August Naomh Conaill 3-17 Cill Chartha 1-08 (Minor Championship) @ 7pm

13 August Cill Chartha 3-16 St Michaels 0-14 (Div One) @ 3pm REPORT

13 August Cill Chartha 1-14 St Michaels 0-07 (Div One Res) @ 1:30pm

7 August Cil Chartha 2-05 Naomh Muire 2-09 (U14 Championship QF Play-Off) Glenties

7 August Cill Chartha 0-19 Naomh Conaill 2-05 (Div One) @ 3:30pm REPORT

7 August Cill Chartha 2-08 Naomh Conaill 0-14 (Div One Res) @ 2pm

5 August Cill Chartha P-P Dungloe (Div 1 Res) 6pm

3 August Cill Chartha 0-14 Dungloe 1-05 (Div One) @ 7:30pm REPORT

2 August Cill Chartha 3-12 Dungloe 3-08 (Minor Championship) @ 7:30pm

2 August Cill Chartha 3-13 Naomh Muire 4-05 (U14 Championship QF 2nd Leg) 6:15pm

July Results

30 July Cill Chartha 1-21 Four Masters 0-05 (Div One) @ 3pm REPORT

30 July Cill Chartha 5-11 Four Masters 1-07 (Div One Res) @ 1:30pm

27 July Cill Chartha P-P Gaoth Dobhair (Div One Res) @ 7:30pm

26 July Aodh Ruadh 1-08 Cill Chartha 4-07 (Minor Championship) @ 7pm

26 July Naomh Muire 3-07 Cill Chartha 2-05 (U14 Championship QF 1st Leg)

23 July Cill Chartha P-P Gaoth Dobhair (Div One Res) @ 1:30pm

23 July Cill Chartha 2-14 Gaoth Dobhair 2-11 (Div One) @ 3pm REPORT

23 July Killybegs 4-05 Cill Chartha 1-03 (Ladies Junior Championship 2nd leg) @ 11am

16 July St Eunan's 1-10 Cill Chartha 1-08 (Div One) @ 3pm REPORT

16 July St Eunan's 2-17 Cill Chartha 2-06 (Div One Res) @ 1:30pm

14 July Glenfin 3-16 Cill Chartha 2-01 (U14 Div 2 County QF) @ 7pm

10 July Cill Chartha 0-08 Naomh Columba 0-10 (Minor Div 1 Semi) @ 7pm in Fintra

9 July Cill Chartha 2-01 Killybegs 5-08 (Ladies Junior Championship 1st leg) @ 11am

7 July Cill Chartha 2-11 Naomh Ultan 6-05 (U14 Div 2 Divisional Final) @ 8pm in Fintra

3 July Cill Chartha 1-12 Downings 2-06 (Ladies League) @ 8pm

3 July Cill Chartha 5-13 Naomh Columba 1-08 (U14 League semi final) @ 6:30pm

2 July Cill Chartha 7-14 Naomh Padraig Muff 3-06 (Minor Div 1 QF) @ 6pm

2 July Cill Chartha 3-12 Naomh Brid 2-12 (U12 Div 2 Final) @ 1pm

June Results

28 June Cill Chartha P-P St Michaels (Under 21s) @ 7pm

25 June Cill Chartha 2-16 Bundoran 3-08  (Div One) @ 3pm REPORT

25 June Cill Chartha P-P Bundoran (Div One Res) @ 1:30pm

16 June Cill Chartha P-P Milford (Div One Res) @ 6pm

12 June Bundoran 5-06  Cill Chartha 5-15 (U14s) @ 7:30pm

11 June Gaoth Dobhair 1-08 Cill Chartha 1-08 (Div One) @ 3pm STAR REPORT

11 June Gaoth Dobhair 2-06 Cill Chartha 3-03 (Div One Res) @ 1:30pm

9 June Cill Chartha 2-11 Ardara 6-10 (U14s) @ 7:30pm 

7 June Naomh Muire 2-05 Cill Chartha 1-10 (U14s) @ 7:30pm

3 June Glenswilly 1-08 Cill Chartha 0-15 (Div One) @ 7:30pm REPORT

3 June Glenswilly 1-04 Cill Chartha 2-08 (Div One Res) @ 6pm

2 June Cill Chartha 4-11 Aodh Ruadh 2-05 (U14s) @ 7pm

 May Results

30 May Naomh Columba 4-09 Cill Chartha 7-09 (U14s)@ 6pm

29 May Naomh Muire 2-05 Cill Chartha 7-09 (Under 12s) @ 7pm

28 May Cill Chartha 1-18 Milford 0-12 (Div One) @ 3pm REPORT

28 May Cill Chartha P-P Milford (Div One Res) @ 1:30pm

22 May N Brid/Pettigo 2-12 Cill Chartha 4-14 (Under 14s) @ 7:30pm

20 May Cill Chartha 2-13 St Eunans 0-13 (Div One) @ 7:30pm STAR REPORT

20 May Cill Chartha 1-15 St Eunans 1-08 (Div One Res) @ 6pm

19 May Cill Chartha 10-14 Na Rossa 1-03 (Under 12s) @ 7pm

15 May Aodh Ruadh 0-03 Cill Chartha 4-08 (Under 12s) @ 7pm

15 May Cill Chartha 4-10 N Brid/Pettigo 1-06 (Under 16s) @ 7pm

14 May St Michaels 1-12 Cill Chartha 1-16 (Div One) @ 3pm STAR

14 May St Michaels 0-03 Cill Chartha 2-05  (Div One Res) @ 1:30pm 

12 May Cill Chartha 2-06 Naomh Ultan 5-08 (Under 14s) @ 7pm

8 May Cill Chartha 9-13 Naomh Ultan 4-08 (Under 12s) @ 7pm

7 May Cill Chartha 1-15 Gaoth Dobhair 1-12 (Senior Championship Rd 1) @ 2pm REPORT

7 May Cill Chartha 1-12 Gaoth Dobhair 1-05 (Senior Reserve Championship Rd 1)

5 May Naomh Columba P-P Cill Chartha (Under 14s) @ 7pm

3 May Cill Chartha w/o Bundoran (Under 16s) @ 7pm

1 May Cill Chartha w/o Four Masters (Under 14s) @ 7:30pm

1 May Cill Chartha 1-05 Naomh Conaill 1-16 (Minor League Final) @ 12pm in Fintra

April Results

29 April Aodh Ruadh P-P Cill Chartha (Under 16s) @ 12pm

28 April Pettigo 0-03 Cill Chartha 9-07 (Under 12s) @ 7pm

26 April Cill Chartha 5-11 Bundoran 1-11 (Minor League) @ 7pm

24 April Cill Chartha 1-03 St Nauls 7-10 (Under 16s) @ 7pm

23 April Naomh Conaill 0-11 Cill Chartha 0-11 (Div One) @ 3pm REPORT

23 April Naomh Conaill 0-10 Cill Chartha 0-13 (Div One Res) @ 1:30pm

23 April Letterkenny Gaels 1-01 Cill Chartha 5-14 (Ladies League) @ 10am

22 April Cill Chartha P-P Naomh Brid/Pettigo (Under 16s) @ 12pm

21 April Four Masters 3-06 Cill Chartha 6-12 (Under 12s) @ 7pm

21 April Cill Chartha P-P Bundoran (Minor League) @ 7pm

17 April Ardara 1-10 Cill Chartha 3-09 (Minor League) @ 7pm

16 April Cill Chartha P-P St Eunan's (Div One) @ 1:30pm STAR GAME

16 April Cill Chartha P-P St Eunan's (Div One Res) @ 12pm

15 April Cill Chartha 2-07 Naomh Columba 2-07 (Under 12s) @ 12pm

13 April Naomh Columba 6-09 Cill Chartha 0-05 (Under 16s) @ 5:45pm

13 April Cill Chartha 1-06 Naomh Muire 2-09 (Ladies) @ 7pm

9 April Four Masters 0-05 Cill Chartha 2-07 (Div One) @ 3pm REPORT

9 April Four Masters 0-02 Cill Chartha 1-11 (Div One Res) @1:30pm

9 April Cill Chartha 6-09 Cloughneely 3-08 (Ladies) @ 10:30am

8 April Bundoran 3-05 Cill Chartha 2-09 (Under 12s) @ 12pm

7 April Cill Chartha 2-13 Naomh Ultan 3-09 (Under 16s) @ 6:45pm

5 April Cill Chartha 2-09 Killybegs 2-10 (Minor League) @ 7:30pm 

1 April Cill Chartha 5-12 Naomh Brid 3-09 (Under 12s) @ 12pm

1 April Naomh Columba 3-11 Cill Chartha 1-06 (Ladies League)

March Results

31 March Naomh Muire 3-13  Cill Chartha 4-10 (Under 16s) @ 7:30pm

29 March Four Masters 0-12 Cill Chartha 2-08 (Minor League) @ 6:45pm

26 March Cill Chartha 3-10 Naomh Ultan 2-11 (Minor League) @ 11am

26 March Ardara 5-03 Cill Chartha 5-08 (Comortas na mBan) @ 9am

25 March Fanad Gaels P-P Cill Chartha (Comortas Peile Soisear) @ 2pm

20 March Naomh Muire 1-01 Cill Chartha 1-06 (Minor League) @ 7:30pm

19 March Cill Chartha P-P Bundoran (Div One) @ 3pm

19 March Cill Chartha P-P Bundoran (Div One Res) @ 1:30pm

17 March Naomh Columba 1-00 Cill Chartha 1-12 (Comortas Peile Soisear) @ 12pm

12 March Cill Chartha 2-13 Glenswilly 0-10 (Div One) @ 3pm REPORT

12 March Cill Chartha 0-10 Glenswilly 1-04 (Div One Res) @ 1:30pm 

5 March Gaoth Dobhair 1-08 Cill Chartha 2-16 (Comortas Peile Soisear) @ 1pm

February Results

26 February Gaoth Dobhair P-P Cill Chartha (Comortas Peile Soisear) @ 11am

25 February Cill Chartha 2-09 Gaoth Dobhair 4-11 (Comortas Peile Sinsir) @ 3pm

November Fixtures

11 November Cill Chartha 0-17 Slaughtneil 2-17 (Ulster Club SF) @ 6:30pm in Omagh

5 November Cill Chartha P-P Gaoth Dobhair (Under 21 QF) @ 3pm in Letterkenny 

October Results 

30 October Cill Chartha 5-10 St Michaels 4-06 (Under 21 Championship) @ 3pm

29 October Scotstown 1-06 Cill Chartha 1-16 (Ulster Club QF) @ 2:30pm in Clones 

22 October Dungloe 0-01 Cill Chartha 1-14 (Division One) @ 3pm

22 October Dungloe w/o Cill Chartha (points to Cill Chartha) (Division One Res)

22 October Malin 4-08 Cill Chartha 2-11 (U16 Div 2 Co QF) @ 11:30am

15 October Cill Chartha 0-07 N Conaill 0-04 (Senior County Final) @ 4pm REPORT

14 October Malin P-P Cill Chartha (U16 Div 2 Co QF) @ 12pm

8 October Cill Chartha v N Brid/Pettigo (U13s) @ 5pm

7 October Cill Chartha 1-10 Aodh Ruadh 6-05 (U16 Division 2 Final) @ 1pm Ballintra 

September Results

31 September Milford 0-10 Cill Chartha 1-14 (Division One) @ 5pm

31 September Milford 0-11 Cill Chartha 4-13 (Division One Reserve) @ 3:30pm

30 September Naomh Ultan 4-20 Cill Chartha 2-13 (U13s) @ 12pm

29 September Naomh Columba 1-14 Cill Chartha 4-05 (U16 Championship Semi 2nd Leg)

25 September Naomh Columba 5-10 Cill Chartha 4-05 (Under 13s) @ 6:15pm

24 September Bundoran 2-15 Cill Chartha 5-16 (Division One Reserve) @ 2pm

23 September Cill Chartha 2-16 St Michaels 0-07 (SFC Semi) @ 7:30pm in Ballybofey REPORT

22 September Cill Chartha 2-07 N Columba 1-09 (U16 Ch Semi 1st Leg) @ 6:15pm

20 September Cill Chartha 4-08 St Brendans 1-10 (U16 Ch Playoff) in Ballyshannon

16 September Cill Chartha 1-08 St Eunans 5-10 (Minor Final) @ 5pm in Convoy REPORT

16 September Bundoran 2-11 Cill Chartha 1-13 (Division One) @ 1:30pm REPORT

15 September Bundoran 5-15 Cill Chartha 7-08 (Under 13) @ 6pm

11 September St Brendans w/o Cill Chartha (U16 Championship QF 2nd Leg) 

10 September Cill Chartha 1-20 Bundoran 1-09 (Senior Quarter) @ 2pm REPORT

9 September Cill Chartha 1-12 St Eunans 3-12 (Reserve Quarter Final) in Glenswilly 

9 September Cill Chartha P-P N. Brid/Pettigo (Under 13s) @ 12pm

6 September Cill Chartha 0-15 Naomh Columba 1-10 (Minor Semi Final) Fintra @ 6:30pm

4 September Cill Chartha 1-11 St Brendans 1-06 (U16 Championship QF 1st leg) 

2 September Cill Chartha  3-16 Naomh Muire 2-19 (Under 13s) @ 12pm

1 September Cill Chartha 6-10 Sean MacCumhaills 0-10 (Minor QF) Donegal @ 7pm

August Results

27 August Cill Chartha 0-16 Glenswilly 1-09 (Championship Rd 3) @ 6:30pm REPORT

27 August Cill Chartha 1-11 Glenswilly 2-02 (Senior Res Championship Rd 3) @ 5pm

26 August Naomh Ultan P-P Cill Chartha (Under 13s) @ 12pm

20 August Ardara 1-06 Cill Chartha 3-09 (Senior Championship Rd 2) @ 2:30pm REPORT

20 August Ardara 2-06 Cill Chartha 3-11 (Senior Res Championship Rd 2) @ 1pm

15 August Naomh Conaill 3-17 Cill Chartha 1-08 (Minor Championship) @ 7pm

13 August Cill Chartha 3-16 St Michaels 0-14 (Div One) @ 3pm REPORT

13 August Cill Chartha 1-14 St Michaels 0-07 (Div One Res) @ 1:30pm

7 August Cil Chartha 2-05 Naomh Muire 2-09 (U14 Championship QF Play-Off) Glenties

7 August Cill Chartha 0-19 Naomh Conaill 2-05 (Div One) @ 3:30pm REPORT

7 August Cill Chartha 2-08 Naomh Conaill 0-14 (Div One Res) @ 2pm

5 August Cill Chartha P-P Dungloe (Div 1 Res) 6pm

3 August Cill Chartha 0-14 Dungloe 1-05 (Div One) @ 7:30pm REPORT

2 August Cill Chartha 3-12 Dungloe 3-08 (Minor Championship) @ 7:30pm

2 August Cill Chartha 3-13 Naomh Muire 4-05 (U14 Championship QF 2nd Leg) 6:15pm

July Results

30 July Cill Chartha 1-21 Four Masters 0-05 (Div One) @ 3pm REPORT

30 July Cill Chartha 5-11 Four Masters 1-07 (Div One Res) @ 1:30pm

27 July Cill Chartha P-P Gaoth Dobhair (Div One Res) @ 7:30pm

26 July Aodh Ruadh 1-08 Cill Chartha 4-07 (Minor Championship) @ 7pm

26 July Naomh Muire 3-07 Cill Chartha 2-05 (U14 Championship QF 1st Leg)

23 July Cill Chartha P-P Gaoth Dobhair (Div One Res) @ 1:30pm

23 July Cill Chartha 2-14 Gaoth Dobhair 2-11 (Div One) @ 3pm REPORT

23 July Killybegs 4-05 Cill Chartha 1-03 (Ladies Junior Championship 2nd leg) @ 11am

16 July St Eunan's 1-10 Cill Chartha 1-08 (Div One) @ 3pm REPORT

16 July St Eunan's 2-17 Cill Chartha 2-06 (Div One Res) @ 1:30pm

14 July Glenfin 3-16 Cill Chartha 2-01 (U14 Div 2 County QF) @ 7pm

10 July Cill Chartha 0-08 Naomh Columba 0-10 (Minor Div 1 Semi) @ 7pm in Fintra

9 July Cill Chartha 2-01 Killybegs 5-08 (Ladies Junior Championship 1st leg) @ 11am

7 July Cill Chartha 2-11 Naomh Ultan 6-05 (U14 Div 2 Divisional Final) @ 8pm in Fintra

3 July Cill Chartha 1-12 Downings 2-06 (Ladies League) @ 8pm

3 July Cill Chartha 5-13 Naomh Columba 1-08 (U14 League semi final) @ 6:30pm

2 July Cill Chartha 7-14 Naomh Padraig Muff 3-06 (Minor Div 1 QF) @ 6pm

2 July Cill Chartha 3-12 Naomh Brid 2-12 (U12 Div 2 Final) @ 1pm

June Results

28 June Cill Chartha P-P St Michaels (Under 21s) @ 7pm

25 June Cill Chartha 2-16 Bundoran 3-08  (Div One) @ 3pm REPORT

25 June Cill Chartha P-P Bundoran (Div One Res) @ 1:30pm

16 June Cill Chartha P-P Milford (Div One Res) @ 6pm

12 June Bundoran 5-06  Cill Chartha 5-15 (U14s) @ 7:30pm

11 June Gaoth Dobhair 1-08 Cill Chartha 1-08 (Div One) @ 3pm STAR REPORT

11 June Gaoth Dobhair 2-06 Cill Chartha 3-03 (Div One Res) @ 1:30pm

9 June Cill Chartha 2-11 Ardara 6-10 (U14s) @ 7:30pm 

7 June Naomh Muire 2-05 Cill Chartha 1-10 (U14s) @ 7:30pm

3 June Glenswilly 1-08 Cill Chartha 0-15 (Div One) @ 7:30pm REPORT

3 June Glenswilly 1-04 Cill Chartha 2-08 (Div One Res) @ 6pm

2 June Cill Chartha 4-11 Aodh Ruadh 2-05 (U14s) @ 7pm

 May Results

30 May Naomh Columba 4-09 Cill Chartha 7-09 (U14s)@ 6pm

29 May Naomh Muire 2-05 Cill Chartha 7-09 (Under 12s) @ 7pm

28 May Cill Chartha 1-18 Milford 0-12 (Div One) @ 3pm REPORT

28 May Cill Chartha P-P Milford (Div One Res) @ 1:30pm

22 May N Brid/Pettigo 2-12 Cill Chartha 4-14 (Under 14s) @ 7:30pm

20 May Cill Chartha 2-13 St Eunans 0-13 (Div One) @ 7:30pm STAR REPORT

20 May Cill Chartha 1-15 St Eunans 1-08 (Div One Res) @ 6pm

19 May Cill Chartha 10-14 Na Rossa 1-03 (Under 12s) @ 7pm

15 May Aodh Ruadh 0-03 Cill Chartha 4-08 (Under 12s) @ 7pm

15 May Cill Chartha 4-10 N Brid/Pettigo 1-06 (Under 16s) @ 7pm

14 May St Michaels 1-12 Cill Chartha 1-16 (Div One) @ 3pm STAR

14 May St Michaels 0-03 Cill Chartha 2-05  (Div One Res) @ 1:30pm 

12 May Cill Chartha 2-06 Naomh Ultan 5-08 (Under 14s) @ 7pm

8 May Cill Chartha 9-13 Naomh Ultan 4-08 (Under 12s) @ 7pm

7 May Cill Chartha 1-15 Gaoth Dobhair 1-12 (Senior Championship Rd 1) @ 2pm REPORT

7 May Cill Chartha 1-12 Gaoth Dobhair 1-05 (Senior Reserve Championship Rd 1)

5 May Naomh Columba P-P Cill Chartha (Under 14s) @ 7pm

3 May Cill Chartha w/o Bundoran (Under 16s) @ 7pm

1 May Cill Chartha w/o Four Masters (Under 14s) @ 7:30pm

1 May Cill Chartha 1-05 Naomh Conaill 1-16 (Minor League Final) @ 12pm in Fintra

April Results

29 April Aodh Ruadh P-P Cill Chartha (Under 16s) @ 12pm

28 April Pettigo 0-03 Cill Chartha 9-07 (Under 12s) @ 7pm

26 April Cill Chartha 5-11 Bundoran 1-11 (Minor League) @ 7pm

24 April Cill Chartha 1-03 St Nauls 7-10 (Under 16s) @ 7pm

23 April Naomh Conaill 0-11 Cill Chartha 0-11 (Div One) @ 3pm REPORT

23 April Naomh Conaill 0-10 Cill Chartha 0-13 (Div One Res) @ 1:30pm

23 April Letterkenny Gaels 1-01 Cill Chartha 5-14 (Ladies League) @ 10am

22 April Cill Chartha P-P Naomh Brid/Pettigo (Under 16s) @ 12pm

21 April Four Masters 3-06 Cill Chartha 6-12 (Under 12s) @ 7pm

21 April Cill Chartha P-P Bundoran (Minor League) @ 7pm

17 April Ardara 1-10 Cill Chartha 3-09 (Minor League) @ 7pm

16 April Cill Chartha P-P St Eunan's (Div One) @ 1:30pm STAR GAME

16 April Cill Chartha P-P St Eunan's (Div One Res) @ 12pm

15 April Cill Chartha 2-07 Naomh Columba 2-07 (Under 12s) @ 12pm

13 April Naomh Columba 6-09 Cill Chartha 0-05 (Under 16s) @ 5:45pm

13 April Cill Chartha 1-06 Naomh Muire 2-09 (Ladies) @ 7pm

9 April Four Masters 0-05 Cill Chartha 2-07 (Div One) @ 3pm REPORT

9 April Four Masters 0-02 Cill Chartha 1-11 (Div One Res) @1:30pm

9 April Cill Chartha 6-09 Cloughneely 3-08 (Ladies) @ 10:30am

8 April Bundoran 3-05 Cill Chartha 2-09 (Under 12s) @ 12pm

7 April Cill Chartha 2-13 Naomh Ultan 3-09 (Under 16s) @ 6:45pm

5 April Cill Chartha 2-09 Killybegs 2-10 (Minor League) @ 7:30pm 

1 April Cill Chartha 5-12 Naomh Brid 3-09 (Under 12s) @ 12pm

1 April Naomh Columba 3-11 Cill Chartha 1-06 (Ladies League)

March Results

31 March Naomh Muire 3-13  Cill Chartha 4-10 (Under 16s) @ 7:30pm

29 March Four Masters 0-12 Cill Chartha 2-08 (Minor League) @ 6:45pm

26 March Cill Chartha 3-10 Naomh Ultan 2-11 (Minor League) @ 11am

26 March Ardara 5-03 Cill Chartha 5-08 (Comortas na mBan) @ 9am

25 March Fanad Gaels P-P Cill Chartha (Comortas Peile Soisear) @ 2pm

20 March Naomh Muire 1-01 Cill Chartha 1-06 (Minor League) @ 7:30pm

19 March Cill Chartha P-P Bundoran (Div One) @ 3pm

19 March Cill Chartha P-P Bundoran (Div One Res) @ 1:30pm

17 March Naomh Columba 1-00 Cill Chartha 1-12 (Comortas Peile Soisear) @ 12pm

12 March Cill Chartha 2-13 Glenswilly 0-10 (Div One) @ 3pm REPORT

12 March Cill Chartha 0-10 Glenswilly 1-04 (Div One Res) @ 1:30pm 

5 March Gaoth Dobhair 1-08 Cill Chartha 2-16 (Comortas Peile Soisear) @ 1pm

February Results

26 February Gaoth Dobhair P-P Cill Chartha (Comortas Peile Soisear) @ 11am

25 February Cill Chartha 2-09 Gaoth Dobhair 4-11 (Comortas Peile Sinsir) @ 3pm

2016 Results

November Results

6 November Naomh Conaill 3-08 Cill Chartha 2-16 (Division One) @ 3pm REPORT

6 November Naomh Conaill 3-17 Cill Chartha 3-12 (Division One Reserve) @ 1:30pm

October Results

23 October Ardara 1-04 Cill Chartha 2-16 (Division One) @ 3pm

23 October Ardara 2-09 Cill Chartha 1-14 (Division One Reserve) @ 1:30pm

16 October Cill Chartha 0-12 Glenswilly 1-10 (Senior County Final) @ 4pm in Ballybofey REPORT

9 October Cill Chartha 2-12 Four Masters 5-11 (Under 16 Play off) in Mountcharles 

9 October Ardara P-P Cill Chartha (Division One) @ 3pm

9 October Ardara P-P Cill Chartha (Division One Reserve) @ 1:30pm

2 October Cill Chartha 5-10 Naomh Conaill 1-11 (Senior Championship Semi Final) @ 2:30pm REPORT

 September Results

26 September Cill Chartha 4-05 St Nauls 3-09 (Under 13 League) @ 7:30pm

24 September Cill Chartha 4-03 Na Rossa 4-12 (Under 13 League) @ 12pm

24 September Cill Chartha 0-19 Termon 0-04 (Senior Championship QF) Ballybofey @ 8:30pm REPORT

24 September Cill Chartha 0-14 Naomh Conaill 2-14 (Senior Reserve Championship QF) Ballybofey @ 7pm REPORT

23 September Cill Chartha 0-09 Four Masters 1-12 (Under 16 Championship QF) @ 6pm 

16 September Cill Chartha 6-12 Naomh Brid/Pettigo  1-05 (Under 13 League) @ 6:30pm

11 September Cill Chartha 4-21 Bundoran 3-09 (Division One) @ 3pm

11 September Cill Chartha 1-16 Bundoran 1-10 (Division One Reserve) @ 1:15pm

4 September Naomh Ultan 5-07 Cill Chartha 4-06 (Under 13 League) @ 7pm

4 September Killybegs 0-07 Cill Chartha 0-24 (Senior Championship Rd 3) @ 2pm REPORT

4 September Killybegs 1-03 Cill Chartha 7-22 (Reserve Championship Rd 3) @ 12:30pm

2 September Cill Chartha 1-07 Aodh Ruadh 3-06 (Minor Championship QF 2nd Leg) @ 6:45pm

August Results

30 August Cill Chartha 1-22 Bundoran 2-18 (Under 12s Shield Final) @ 6:30pm

28 August Naomh Columba 3-09 Cill Chartha 3-06 (Under 13 League) @ 6:30pm

28 August Cill Chartha 2-15 St Michaels 0-07 (Senior Championship Rd 2) @ 3pm REPORT

28 August Cill Chartha 0-11 St Michaels 1-08 (Reserve Championship Rd 2) @ 1pm

19 August Cill Chartha 2-15 Gaoth Dobhair Division 0-14 (Div 1) @ 7pm REPORT

19 August Cill Chartha 0-09 Gaoth Dobhair 3-10 (Division 1 Reserve) @ 5:30pm

15 August Aodh Ruadh 2-12 Cill Chartha 3-18 (Under 16 League) @ 7pm

14 August Cill Chartha 3-19 Glenswilly 0-09 (Division 1) @ 3pm REPORT

14 August Cill Chartha 1-10 Glenswilly 0-08 (Division 1 Reserve) @ 1:30pm

10 August Cill Chartha 2-16 Ardara 1-05 (Under 16 League) @ 7:30pm

5 August Four Masters 8-09 Cill Chartha 0-09 (Under 16 League) @ 7:30pm

1 August Aodh Ruadh 1-13 Cill Chartha 1-13 (Minor Championship 1st leg) @ 7:30pm

July Results

25 July Cill Chartha 0-10 Naomh Conaill 1-13 (Under 16 League) @ 7:30pm

26 July Cill Chartha 2-05 Naomh Muire 3-14 (U12 Div 2 semi final) @ 5:45pm in Ardara

24 July Cill Chartha 1-13 St Michaels  1-16 (Division One) @ 3pm REPORT

24 July Cill Chartha 2-09 St Michaels 3-09 (Division One Reserve) @ 1:15pm

20 July Buncrana 2-14  Cill Chartha 2-11 (Under 21 Championship) @ 7pm

15 July Aodh Ruadh P-P Cill Chartha (Under 16 League) @ 7:30pm

13 July Cill Chartha 3-07 Killybegs 8-08 (Under 14 Championship Div 2 Semi Final 2nd leg)

9 July St Eunans 0-10 Cill Chartha 2-09 (Division One) @ 7:30pm REPORT

9 July St Eunans 0-13 Cill Chartha 0-07 (Division One Reserve) @ 6pm

8 July Cill Chartha 1-07 Dungloe 7-12 (Under 16 League) @ 7:30pm

6 July Killybegs 3-08 Cill Chartha 2-04 (Under 14 Championship Div 2 Semi Final) @ 7:30pm

4 July Cill Chartha P-P Aodh Ruadh (Southern Minor QF First Leg) @ 7:30pm

June Results

29 June Buncrana P-P Cill Chartha (Under 21 Championship) @7:30pm

27 June Naomh Columba 6-12 Cill Chartha 2-09 (Under 16 League) @ 7:30pm

27 June Cill Chartha 0-04 Naomh Columba 3-15 (Under 12 League) @ 6:30pm

24 June Cill Chartha 1-09 Killybegs 5-13 (Under 16 League) @ 7pm

22 June Bundoran 2-01 Cill Chartha 9-17 (Under 14 Div 2 Championship QF)

18 June St Michaels 0-11 Cill Chartha 0-10 (Division One) @ 7pm REPORT

18 June St Michaels 3-10 Cill Chartha 2-07 (Division One Reserve) @ 5:30pm

17 June Cill Chartha 8-14 Bundoran 5-05 (Under 14 Div 2 Championship QF) @ 7pm

15 June Naomh Brid 4-08 Cill Chartha 3-18 (Under 12 League) @ 7:30pm

10 June Na Rossa 3-15 Cill Chartha 1-07 (Under 12 League) @ 7:30pm

8 June Cill Chartha 2-18 Naomh Ultan 5-23 (Under 12 League) @ 7:30pm

5 June Cill Chartha 2-22 St Eunans 1-15 (Division One) @ 3pm REPORT

5 June Cill Chartha 3-10 St Eunans 3-13 (Division One Reserve) @ 1:15pm

1 June Naomh Muire 5-07 Cill Chartha 4-07 (Under 12 League) @ 7:30pm

1 June Termon 1-07 Cill Chartha 1-11 (Division One Reserve) @ 7:30pm

May Results

28 May Termon 3-09 Cill Chartha 1-18 (Division One) @ 7:30pm REPORT

28 May Termon P-P Cill Chartha (Division One Reserve) @ 6pm

25 May Cill Chartha P-P Naomh Columba (Under 12 League) @ 7pm

22 May Dungloe 2-10 Cill Chartha 3-15 (Division One) @ 3 pm REPORT

22 May Dungloe 2-06 Cill Chartha 3-06 (Division One Reserve) @ 1:30pm

18 May Pettigo 0-08 Cill Chartha 9-32 (Under 12 League) @ 7pm

15 May St Eunans 0-13 Cill Chartha 1-10 (SFC Rd 1) @ 3pm REPORT

15 May St Eunans 3-14 Cill Chartha 1-13 (SF Reserve Rd 1) @ 1.30pm

13 May Naomh Columba 6-08 Cill Chartha 4-04 (Under 14 Div 2 League Semi Final) @7pm

12 May Cill Chartha 5-20 Bundoran 0-08 (Under 12 League) @ 7pm

9 May Cill Chartha w/o Naomh Ultan (Under 14 League) @ 7pm

7 May Cill Chartha 1-16 Termon 0-05 (Division One) @ 7:30pm REPORT

7 May Cill Chartha P-P Termon (Division One Reserve) @ 6pm

4 May Na Rossa P-P Cill Chartha (Under 12 League) @ 7pm

April Results

29 April Cill Chartha 3-16 Naomh Conaill 0-07 (Division One) REPORT

29 April Cill Chartha P-P Naomh Conaill (Division One Reserve) 

27 April Cill Chartha 5-02 Naomh Columba 6-10 (Under 14 League) 

25 April Cill Chartha 4-14 Bundoran 3-11 (Minor League) 

24 April Cill Chartha 4-16 Ardara 1-10 (Division One) REPORT

24 April Cill Chartha 3-09 Ardara 1-12 (Division One Reserve) 

21 April Cill Chartha 1-05 St Nauls 3-04 (Comortas Peile faoi 15) 

17 April Glenswilly 0-07 Cill Chartha 1-14 (Division One) REPORT

17 April Glenswilly 1-07 Cill Chartha 2-06 (Division One Reserve) 

13 April Naomh Ultan 1-07 Cill Chartha 3-13 (Minor League)

11 April Bundoran 1-02 Cill Chartha 5-18 (Under 14 League)

9 April Gaoth Dobhair 3-04 Cill Chartha 0-12 (Division One) REPORT

9 April Gaoth Dobhair 2-16 Cill Chartha 2-06 (Division One Reserve) 

8 April Cill Chartha P-P Naomh Columba 1-09 (Under 14 League)

6 April Cill Chartha 4-04 Naomh Columba 1-09 (Minor League)

4 April Cill Chartha 1-16 Dungloe 1-09 (Division One Reserve)

March Results

30 March Naomh Brid/Pettigo 6-05 Cill Chartha 8-10 (Under 14 League)

27 March Cill Chartha 1-20 Dungloe 2-05 (Division One) REPORT

27 March St Nauls 4-05 Cill Chartha 2-08 (Minor League)

24 March Cill Chartha 1-17 Four Masters 1-06 (Minor League)

23 March Cill Chartha 6-07 Killybegs 7-04 (Under 14 League)

20 March Bundoran 2-10 Cill Chartha 4-17 (Division One) REPORT

20 March Bundoran 1-11 Cill Chartha 5-23 (Division One Reserve)

13 March Aodh Ruadh 3-05 Cill Chartha 0-09 (Minor League)

February Results

19 February Naomh Muire 1-07 Cill Chartha 0-07 (Comortas Peile na Gaeltachta Soisear)

13 February Gaoth Dobhair 2-09 Cill Chartha 0-06 (Comortas Pelie na Gaeltachta Sinsir) 

2015 Results

2015 Results

23 January 2016 Cill Chartha 0-07 Mitchels Magheracloone, Monaghan 0-11 (Ulster Under 21s) @ Kickmams Creegan 

8 January 2016 Cill Chartha 0-13 St Eunans 1-08 (Under 21 Final) in MacCumhaill Park @ 8:15pm Report

December Results

23 December Cill Chartha P-P St Eunans (Under 21 Final) in Ardara @ 7:30pm

November Results

1 November Cill Chartha w/o Dungloe (Div 1 Reserve) 

1 November Cill Chartha 2-11 Dungloe 4-12 (Div 1) 

8 November Cill Chartha w/o Malin (Div 1 Reserve) 

8 November Cill Chartha w/o Malin (Div 1)

15 November Cill Chartha w/o Naomh Conaill (Div 1 Reserve) 

15 November Cill Chartha 2-07 Ardara 1-03 (Under 21 semi final) in Glen

21 November Ardara 0-17 Cill Chartha 0-08 (Div 1 Reserve) 

October Results

3 October St Eunans 2-13 Cill Chartha 1-07 (Div 1 Reserve) 

3 October St Eunans 1-10 Cill Chartha 3-13 (Div 1)

10 October Malin 1-06 Cill Chartha 0-16 (Div 1 Reserve) 

10 October Malin 4-13 Cill Chartha 0-10 (Div 1) 

11 October Cill Chartha 2-07 St Eunans 3-11 (U16 Co Semi Final) in Dungloe 

13 October Cill Chartha 2-07 Naomh Columba 4-12 (U13 Div 2 Semi Final) in Ardara 

17 October Cill Chartha w/o Four Masters (Div 1 Reserve) 

17 October Cill Chartha 1-07 Four Masters 1-15 (Div 1) 

24 October Cill Chartha 0-06 Naomh Conaill 1-11 (Comortas Peile na Gaeltacht) @ i Ard an Ratha

25 October Cill Chartha 0-15 Naomh Conaill 2-06 (Under 21 QF) in Ardara

September Results

2 September Cill Chartha 1-10 Cloughneely 0-07 (Minor Div 2 Semi Final) in Naomh Muire

3 September Cill Chartha 3-07 Naomh Columba 1-10 (Ladies Div 3) 

5 September Naomh Muire 3-06 Cill Chartha (U13 League) 5-11

6 September Cill Chartha P-P Naomh Conaill (Div One Reserve) 

6 September Cill Chartha 1-12 Naomh Conaill 1-13 (Div One) 

12 September Cill Chartha 1-05 Four Masters 0-08 (Reserve QF) in Fintra

12 September Cill Chartha 3-13 Four Masters 0-08 (Senior QF) in Fintra

14 September Cill Chartha 2-13 Four Masters 2-11 (U16 Divisional Final) in Dunkineely 

19 September Cill Chartha 1-09 Milford 2-07 (Minor Div 2 County Final) in Ballybofey

19 September Cill Chartha 0-08 Four Masters 0-10 (Reserve QF Replay) in Dunkineely 

25 September Naomh Columba 1-10 Cill Chartha 2-11 (U13 League) 

27 September Cill Chartha 0-10 Naomh Conaill 4-10 (Senior County Semi Final) in Ballybofey

August Results

3 August Cill Chartha 2-09 Bundoran 2-06 (Minor Div 2 Regional Final) in Ardara

7 August Ardara 4-16 Cill Chartha 3-14 (Joe Larry Tournament) in Ardara

9 August Cill Chartha 1-13 Robert Emmetts 1-09 (Ladies Junior B Semi First Leg)

10 August Naomh Mhuire 8-14 Cill Chartha 0-04 (U14 Div 2 Championship Semi Final 1st Leg) 

11 August Cill Chartha 1-19 Naomh Columba 0-20 AET (Under 21 Championship) 

10 August Cill Chartha 2-04 Naomh Mhuire 3-10 (U14 Div 2 Championship Semi Final 1st Leg) 

16 August Robert Emmetts 1-10 Cill Chartha 0-08 (Ladies Junior B Semi Second Leg) 

16 August Cill Chartha w/o Gaoth Dobhair (Div One Reserve)

16 August Cill Chartha 4-09 Gaoth Dobhair 1-13 (Div One) 

22 August Killybegs 3-06 Cill Chartha 1-11 (SRC game 2)  

22 August Killybegs 2-04 Cill Chartha 1-15 (SFC game 2)  

29 August Cill Chartha 3-10 Naomh Ultan 2-17 (U13 League)

30 August Cill Chartha 1-09 Termon 0-03 (SRC game 3) 

30 August Cill Chartha 3-12 Termon 1-08 (SFC game 3) 

31 August Cill Chartha 1-12 Ardara 1-08 (U16 Championship Semi Final) 

July Results

1 July Cill Chartha 6-08 Naomh Mhuire 0-10 (U14 Divisional final) 

2 July Cill Chartha 3-11 Naomh Brid 0-04 (U12 Shield final)

6 July Naomh Ultan 4-03 Cill Chartha 5-14 (Minor Div 2 Championship) 

7 July Naomh Brid 3-03 Cill Chartha 10-13 (U14 Div 2 Championship)

12 July Glenswilly 1-05 Cill Chartha 2-07 (Ladies Junior Championship)

13 July Cill Chartha 3-12 Naomh Brid 2-06 (U14 Div 2 Championship)

15 July Cill Chartha 7-22 Killybegs 0-05 (Joe Larry Gallagher Tournament) in Ardara

18 July Cill Chartha 5-10 Red Hughs 4-03 (U14 Div 2 League County Semi Final) in Donegal Town

18 July Cill Chartha 3-17 St Nauls 0-12 (Joe Larry Gallagher Tournament) in Ardara

22 July Cill Chartha 3-08 Naomh Conaill 0-11 (U16 Div 1 Championship first round first leg)

24 July Cill Chartha 1-06 Buncrana 4-14 (U14 Div 2 County League Final) @ 7pm in Letterkenny

28 July Naomh Conaill 1-04 Cill Chartha 2-09 (U16 Div 1 Championship second leg) 

June Results

1 June Cill Chartha P-P Naomh Conaill (Comortas Peile na Gaeltacht) @ 4pm i Ard an Ratha

2 June Naomh Columba 4-04 Cill Chartha 1-08 (U14 League)

7 June Cill Chartha 0-08 St Michaels 2-13 (Div 1 Reserve) 

7 June Cill Chartha 0-14 St Michaels 1-11 (Div 1) "star game" 

8 June Cill Chartha 5-11 Naomh Brid 2-08 (U14 League) 

10 June Cill Chartha 8-12 Na Rossa 3-07 (U12 League) 

10 June Naomh Mhuire 3-12 Cill Chartha 7-11 (Ladies Div 3)

12 June Naomh Ultan 3-09 Cill Chartha 3-14 (U14 League) 

17 June Naomh Mhuire 2-05 Cill Chartha 1-05 (U12 League) 

21 June St Michaels 1-06 Cill Chartha 1-08 (Div 1 Reserve) 

21 June St Michaels 2-10 Cill Chartha 0-10 (Div 1)

22 June Naomh Columba 2-07 Cill Chartha 4-09 (U14 Div 2 Semi Final) 

28 June Cill Chartha 5-16 Glenswilly 2-01 (Ladies Junior Championship first leg) 

28 June Four Masters 2-07 Cill Chartha 2-12 (Div 1 Reserve) 

28 June Four Masters 0-07 Cill Chartha 0-11 (Div 1)

29 June Cill Chartha 4-12 Naomh Ultan 2-07 (Minor Div 2 Championship)

May Results

2 May Gaoth Dobhair 0-06 Cill Chartha 1-09 (Div 1 Reserve) 

2 May Gaoth Dobhair 0-06 Cill Chartha 3-09 (Div 1) 

4 May Naomh Mhuire 3-10 Cill Chartha 3-07 (Under 14 League) 

7 May Cill Chartha 1-12 Dungloe 1-04 (Under 16 League) 

10 May Cill Chartha 0-12 Glenswilly 0-00 (Div 1 Reserve) 

10 May Cill Chartha 0-10 Glenswilly 1-05 "star game" (Div 1) 

13 May Cill Chartha 1-11 Naomh Conaill 2-13 (U16 Div 1 semi-final)

13 May Na Rossa 3-05 Cill Chartha 4-03 (Under 12 League) 

20 May Cill Chartha 3-07 Naomh Mhuire 1-03 (Under 12 League)

20 May Cill Chartha 6-10 Cloughneely 3-05 (Ladies Div 3)

23 May Cill Chartha 2-09 Naomh Mhuire 1-05 (Reserve Championship Round 1) 

23 May Cill Chartha 2-13 Naomh Mhuire 0-08 (Championship Round 1) 

24 May Naomh Columba 3-07 Cill Chartha 2-09 (Ladies Div 3 League) 

25 May Cill Chartha w/o Bundoran (Under 14 League)

27 May Naomh Columba 2-08 Cill Chartha 2-08 (Under 12 League)

30 May Cill Chartha 0-05 Maigh Cullinn 8-18 (Comortas Peile na mBan Soisear) 

30 May Cill Chartha 5-19 Bhulf Tón 4-08 (Comortas Peile na Gaeltacht) @ 6pm i Ard an Ratha

31 May Cill Chartha 0-08 An Spideal 0-07 (Comortas Peile na Gaeltacht) @ 5-45 pm i Ard an Ratha

April Results

3 April Glenswilly 0-02 Cill Chartha 1-09 (Ladies Gaeltacht)

5 April Killybegs 1-04 Cill Chartha 4-10 (Ladies League)

6 April Dungloe 1-10 Cill Chartha 1-11 (Div 1 Reserve) 

6 April Dungloe 0-06 Cill Chartha 3-08 (Div 1) 

8 April Cill Chartha 2-11 St Nauls 1-05 (Minor Div 2 semi-final) 

10 April Naomh Mhuire 0-08 Cill Chartha 6-12 (Under 16 League) 

11 April Glenswilly 0-09 Cill Chartha 2-07 (Div 1 Reserve) 

11 April Glenswilly 1-08 Cill Chartha (Star game) 0-14 (Div 1) 

12 April Cill Chartha 1-03 Dungloe 3-03 (Ladies League)

13 April Cill Chartha 2-11 Four Masters 3-09 (Under 16 League)

15 April Cill Chartha 0-12Bundoran 2-11 (Minor Regional Div 2 final) in Dunkineely

17 April Naomh Columba 3-18 Cill Chartha 4-10 (Comortas Peile na Gaeltachta Faoi 15) 

19 April Ardara 3-10 Cill Chartha 2-08 (Ladies League)

19 April Cill Chartha 1-09 St Eunans 1-08 (Div 1 Reserve) 

19 April Cill Chartha 2-09 St Eunans 1-13 (Div 1) 

20 April Cill Chartha 0-05 Milford 4-13 (Minor League Div 2 County Semi Final) in Convoy 

26 April Naomh Conaill 2-09 Cill Chartha 4-11 (Div 1 Reserve) 

26 April Naomh Conaill 2-05 Cill Chartha 1-10 (Div 1) 

26 April Cill Chartha 1-07 Naomh Naille 3-11 (Comortas Peile na Ban) AET

27 April Naomh Ultan A-A Cill Chartha (Under 14 League) Abandoned at half time due to heavy rain

March Results

7 March St Nauls P-P Cill Chartha (Ladies League Div 3)

14 March Cill Chartha 2-06 Bundoran 2-14 (Minor League) 

15 March Cill Chartha 0-05 Naomh Mhuire 1-05 (Ladies League Div 3) 

22 March Aodh Ruadh 3-08 Cill Chartha 3-08 (Under 16 League) 

22 March Cill Chartha 0-04 St Nauls 2-05 (Ladies League)

22 March Cill Chartha 1-07 Ardara 2-09 (Div 1 Reserve)

22 March Cill Chartha 1-16 Ardara 1-09 (Div 1)

26 March Cill Chartha 3-10 Naomh Columba 3-10 (Comortas Peile na Gaeltachta Faoi 15)

February Results

22 February Ardara 4-04 Cill Chartha 1-00 (Minor League) 

28 February Four Masters 3-13 Cill Chartha 1-09 (Minor League)

28 February Cill Chartha 1-06 Cloich Cheannfhaola 3-15 (Comortas Peile na Galetachta) Soisear in Glenties SC Pitch

 

28 February Naomh Micheal 2-04 Cill Chartha 0-03 (Comortas Peile na Galetachta) Sinsir  

2014 Results

 2014 Results

December Results

20 December Cill Chartha 1-15 St Eunans 3-12 (Under 21 Final) Convoy REPORT

13 December Cill Chartha 4-16 Four Masters 2-04 (Under 21 Semi Final) O'Donnell Park, Letterkenny 

6 December Cill Chartha 1-20 Naomh Conaill 3-08 (Under 21 QF) McCumhaill Park, Ballybofey REPORT

November Results

23 November Termon 2-05 Cill Chartha 3-21 (Divsion One) 

23 November Termon 4-10 Cill Chartha 3-10 (Divsion One Reserve)

15 November Glenswilly 1-12 Cill Chartha 1-12 (Division One)

15 November Glenswilly 4-10 Cill Chartha 3-12 (Division One Reserve)

9 November Cill Chartha 2-12 Dungloe/Na Rossa 1-20 (Minor Southern Semi Final) Glenties 

1 November Cill Chartha 3-08 Naomh Columba 1-07 (Minor Playoff) Fintra 

1 November Cill Chartha w/o St Michaels (Division One ) 

1 November Cill Chartha 3-09 St Michaels 1-07 (Division One Reserve)

October Results

26 October Gaoth Dobhair 0-10 Cill Chartha 5-19 (Division One) 

18 October Cill Chartha 0-07 Ardara 2-10 (Reserve Championship QF) Donegal Town 

11 October Cill Chartha 5-15 Bundoran 0-03 (Senior Championship)

11 October Cill Chartha w/o Bundoran (Reserve Championship) 

6 October Bundoran 1-05 Cill Chartha 0-09 (U16 Div Championship second leg)

4 October Cill Chartha 0-05 St Michaels 2-08 (Senior Championship)

4 October Cill Chartha 0-10 St Michaels 4-08 (Reserve Championship) 

1 October Cill Chartha 1-17 Four Masters 6-06 (U13 Div 2 Semi Final) in Mountcharles

September Results

28 September Glenswilly 0-06 Cill Chartha 0-09 (Senior Championship) REPORT

28 September Glenswilly 1-09 Cill Chartha 1-10 (Reserve Championship) 

27 September Cill Chartha 3-07 Bundoran 3-07 (U16 Championship Semi Final First Leg)

14 September Gaodh Dobhair 1-10 Cill Chartha 3-11 (Div One Reserve)

12 September Killybegs 3-07 Cill Chartha 1-07 (Under 16 Div 2 Semi Final)

14 September Gaodh Dobhair 1-10 Cill Chartha 3-11 (Div One Reserve)

12 September Killybegs 3-07 Cill Chartha 1-07 (Under 16 Div 2 Semi Final)

10 September Cill Chartha w/o Bundoran (Under 12 Div 2) @ 6:30pm

6 September Cill Chartha 6-15 Naomh Columba 1-12 (Under 12 Div 2) @ 1:30pm

3 September Cill Chartha 1-14 Four Masters 5-10 (Under 13 Div 2) @ 6pm

August Results

27 August Naomh Brid 3-07 Cill Chartha 7-06 (Under 13 Div 2) @ 6:30pm

25 August Naomh Columba 0-07 Cill Chartha 0-07 (Under 16 Div 2) @ 7:30pm

20 August Cill Chartha 4-09 Dungloe 4-07 (Under 13 Div 2) @ 6:30pm

18 August Naomh Columba 2-09 Cill Chartha 0-04 (Minor Championship Second Leg) @ 7:30

17 August Cill Chartha 1-11 St Eunans 0-13 (Div One) @ 3pm

17 August Cill Chartha 3-11 St Eunans 1-09 (Div One Reserve) @ 1:30pm

13 August Naomh Ultan 4-09 Cill Chartha 8-23 (Under 13 Div 2) @ 6:30pm

12 August Cill Chartha 5-21 Glenswilly 1-03 (Under 21 Championship First Round) @ 7pm

11 August Cill Chartha 5-02 Naomh Columba 9-09 (Under 12 Div 2 Final) @ 6:30pm in Towney

10 August Cill Chartha P-P Termon (Div 1 Reserve) @ 3pm

7 August Naomh Brid 2-05 Cill Chartha 3-10 (Under 12 Div 2) @ 6:30pm

6 August Cill Chartha 5-19 Naomh Columba 5-11 (Minor Championship First Round Fist Leg) @ 7:30pm

July Results

30 July Naomh Brid 2-04 Cill Chartha 8-21 (Under 16 Div 2) @ 6:30pm

27 July Cill Chartha 2-05 Killybegs 0-04 (Ladies Junior Championship Second Leg) @ 12pm

26 July Ardara 1-10 Cill Chartha 1-19 (Div 1) @ 7:30 pm

26 July Ardara 1-08 Cill Chartha 1-10 (Div 1 Res) @ 6 pm

26 July Bundoran v Cill Chartha (Under 12 Div 2) @ 1pm

25 July Naomh Brid P-P Cill Chartha (Under 16 Div 2) @ 7:30pm

24 July Pettigo 2-06 Cill Chartha 3-09 (Under 12 Div 2) @ 7pm

23 July Naomh Ultan 1-08 Cill Chartha 3-15 (Under 16 Div 2) @ 7:30pm

18 July Cill Chartha 5-13 St Nauls 4-06 (Under 16 Div 2) @ 7:30pm

18 July Naomh Columba 0-01 Cill Chartha 1-04 (Under 12 Div 2) @ 6pm

15 July Naomh Columba P-P Cill Chartha (Minor Championship) @ 7pm

14 July Bundoran 3-13 Cill Chartha 2-09 (Under 16 League) @ 7:30pm

13 July Killybegs 2-06 Cill Chartha 1-02 (Ladies Junior Championship) 

12 July Cill Chartha 1-08 Glenswilly 1-07 (Div 1) @ 7:30pm REPORT

12 July Cill Chartha 2-08 Glenswilly 3-03 (Div 1 Res) @ 6pm

9 July Bundoran 2-04 Cill Chartha 6-04 (Under 12 League) 

8 July Cill Chartha P-P Naomh Columba (Minor Campionship) 

7 July Cill Chartha 3-11 Naomh Brid 3-10 (Under 14 Regional Final)

6 July Cill Chartha 1-16 Four Masters 0-08 (Div 1) @ 3pm REPORT

6 July Cill Chartha 0-13 Four Masters 2-10 (Div 1 Res) @ 1:30pm

5 July Pettigo P-P Cill Chartha (Under 12 Div 2) @ 1pm

4 July Cill Chartha P-P Termon (Div 1) @ 8pm

4 July Cill Chartha 0-16 Naomh Muire 1-08 (Under 14 Divisional Semi Final) in Glenties @ 7:30pm

June Results

29 June Naomh Conaill 0-09 Cill Chartha 1-14 (Div 1) REPORT

29 June Naomh Conaill 4-03 Cill Chartha 3-14 (Div 1 Res) 

27 June Cill Chartha 1-15 Ardara 1-07 (Div 1) REPORT

27 June Naomh Columba P-P Cill Chartha (Under 16 League) 

23 June Cill Chartha 3-12 Killybegs 4-10 (Under 16 League) 

21 June Cill Chartha P-P Na Rossa (Under 12 Div 2) @ 1:00

16 June Cill Chartha 4-08 Naomh Ultan 3-09 (Under 12 Div 2) 

15 June  St Michaels 0-07 Cill Chartha 0-08 (Div 1) REPORT

15 June St Michaels 1-06 Cill Chartha 2-06 (Div 1 Res)

13 June Naomh Muire 3-11 Cill Chartha 2-17 (Under 14 Div 2 Championship)

11 June Naomh Ultan 3-02 Cill Chartha 8-11 (Under 14 Div 2 Championship)

9 June Cill Chartha 4-04 Killybegs 4-02 (Under 12 Div 2) 

8 June Cill Chartha 1-15 Malin 2-10 (Div 1) 

8 June Cill Chartha 2-11 Malin 1-12 (Div 1 Res) 

7 June Cill Chartha w/o Bundoran (Under 14 Div 2 Championship)

4 June Cill Chartha 3-14 Naomh Brid 5-07 (Under 14 Div 2 Championship) 

2 June Naomh Columba P-P Cill Chartha (Under 12 Div 2)

2 June Cill Chartha 3-14 Micheal Breathanach 0-13 (Gaeltacht Final) @ 4pm Live TG4

1 June Cill Chartha 2-15 1-07 Maigh Cuilinn (Gaeltacht Semi Final) @ 7:30 Live TG4 REPORT

May Results

31 May Cill Chartha 5-16 Cill na Martha 1-06 (Gaeltacht) @ 2:30 i Maigh Cuilinn

24 May Cill Chartha 2-13 Ardara 1-06 (Div 1 Res) 

23 May Cill Chartha 4-08 Letterkenny Gaels 3-09 (U14 D2 County Final) 

18 May Cill Chartha 3-12 Gaoth Dobhair 3-09 (Div 1) REPORT

18 May Cill Chartha 0-12 Gaoth Dobhair 2-04 (Div 1 Res)

17 May Cill Chartha 3-18 Naomh Colmcille 4-03 (Under 14 Division 2 Semi Final)

12 May Cill Chartha 6-18 Bundoran 5-08 (Under 14 Divisional Semi Final)

11 May St Eunans 2-09 Cill Chartha 1-12 (Div 1) REPORT

11 May St Eunans 2-09 Cill Chartha 0-09 (Div 1 Res)

5 May Cill Chartha 1-09 Glenswilly 0-08 (Gaeltacht Final) REPORT

4 May Naomh Muire 0-13 Cill Chartha 2-13 (Gaeltacht) REPORT

4 May Cill Chartha P-P Ardara (Div 1 Res) @ 1:30

2 May Cill Chartha P-P Ardara (Div 1) @ 7:30

April Results

30 April Cill Chartha 11-15 Bundoran 3-04 (Under 14's League)

26 April Killybegs 2-11 Cill Chartha 3-10 (Frankie Daniels Final)

24 April Cill Chartha 1-13 Termon 4-07 (Ladies Junior Gaeltacht)

23 April Cill Chartha w/o Bundoran (Minor League)

23 April Cill Chartha 6-11 Naomh Ultan 0-06 (Under 14's League)

21 April St Nauls 5-05 Cill Chartha 7-15 (Minor League)

20 April Cill Chartha 1-16 Naomh Conaill 1-07 (Div 1) REPORT

20 April Cill Chartha 7-15 Naomh Conaill 4-09 (Div 1 Res)

18 April Ardara 3-13 Cill Chartha 4-04 (Under 15 Gaeltacht) 

16 April Cill Chartha 9-12 Naomh Mhuire 4-03 (Under 14's League)

13 April Four Masters 1-07 Cill Chartha 1-06 (Div 1) REPORT

11 April Cill Chartha bt Naomh Naille (Under 15 Gaeltacht)

9 April Cill Chartha 4-11 Naomh Brid 3-06 (Under 14's League)

7 April Naomh Ultan 6-04 Cill Chartha 7-09 (Under 14's League)

6 April Cill Chartha 2-06 Dungloe/Na Rossa 2-17 (Minor League)

5 April Four Masters 3-09 Cill Chartha 1-10 (Div 1 Res) REPORT

2 April Four Masters 2-09 Cill Chartha 0-08 (Minor League)

March Results

30 March Aodh Rua 1-11 Cill Chartha 0-07 (Minor League)

29 March Cill Chartha 0-16 Naomh Naille 0-08 (Senior Gaeltacht)

28 March Cill Chartha 4-13 Bundoran 1-05 (Under 14's League)

24 March Naomh Muire 3-06 Cill Chartha 4-10 (Under 14's League)

23 March Malin 1-04 Cill Chartha 1-19 (Div 1) REPORT

23 March Malin 0-06 Cill Chartha 2-13 (Div 1 Res)

15 March Gleann Fhinne 1-09 Cill Chartha 2-13 (Senior Gaeltacht)

15 March Gaoth Dobhair 3-11 Cill Chartha 0-04 (Junior Gaeltacht)

14 March Naomh Brid 2-07 Cill Chartha 3-05 (Under 14's League) 

8 March Cill Chartha 1-10 Dungloe 2-11 (Seniors Joe Larry Memorial Tournament in Ardara)

2013 Results

2013 Results 

Under 21 Championship Final, 10th November

Chill Chartha 1-10 N Conaill 1-08 (in Fintra) REPORT


Under 16 Division 2 Championship Semi Final Final 9th November

Cill Chartha 1-13 Termon 4-15 (in Dungloe)


Under 16 Division 2 Championship Divisional Final 4th November

Four Masters 8-13 Cill Chartha 0-06 (in Ardara)


Under 21 Championship Semi Final, 3rd November

Chill Chartha 3-16 Four Masters 4-06 (in Dunkineely)


Under 16 Division 2 Championship Semi Final Play Off 31st Oct

Bundoran 3-05 Cill Chartha 4-15


Division 1 Reserve 28th October

Cill Chartha 0-08 N Conaill 4-15


Under 16 Division 2 Championship Semi Final Second Leg 20th Oct

Bundoran 1-06 Cill Chartha 1-13


Under 16 Division 2 Championship Semi Final First Leg 13th Oct

Cill Chartha 1-12  Bundoran 3-08


Under 21 Championship Quarter Final, 6th October

Chill Chartha 5-15 Dungloe 2-09 (in Ardara)


Division 1 29th Sept

Four Masters 1-15 Cill Chartha 2-14


Division 1 Reserve 29th Sept

Four Masters 4-08 Cill Chartha 0-07


Under 13 League, 23rd Sept

Cill Chartha 4-08 Ardara 5-07


Senior Championship Quarter Final 15th Sept

Cill Chartha 0-07 Glenswilly 0-08


Under 13 League, 14th Sept

Dungloe 2-08 Cill Chartha 1-03


Under 16 Division 2 Championship 13th Sept

Cill Chartha 2-08 Na Rossa 1-10 (Play off)


Under 13 League, 7th Sept

Cill Chartha 5-09 N Muire 1-01


Under 16 Division 2 Championship 4th Sept

Na Rossa 3-07 Cill Chartha 0-05 (Second Leg)


Under 13 League, 1st Sept

N Conaill 7-13 Cill Chartha 2-04


Division 1, 1st Sept

Cill Chartha 4-16 St Michaels 0-09


 

Under 21 Championship, 29th August

Naomh Mhuire 1-11 Chill Chartha 2-15


Under 16 Division 2 Championship 26th August

Cill Chartha 3-11 Na Rossa 1-06 (First Leg)


Division 1 25th August

Cill Chartha 2-08 N Conaill 2-13


Under 21 Championship, 22nd August

Glenswilly 1-04 Chill Chartha 2-15


Under 16 Division 2 Play Off  19th August

Bundoran 2-10 Cill Chartha 1-19 AET


Division 1, 18th August

Cill Chartha 0-19 Ardara 0-06

Cill Chartha 1-10 Ardara 2-13 (Reserves)


Under 16 Division 2, 12th August

St Nauls 3-06 Cill Chartha 1-06


Division 1, 11th August

Killybegs 0-07 Cill Chartha 1-06


Senior Reserve Championship QF, 10th August

Goath Dobhair 1-17 Cill Chartha 1-04


Under 12 League Division 2 Final Replay 7th Aug

Cill Chartha 3-06 Naomh Ultan 3-07


Under 16 Division 2,  1st August

Bundoran 4-08 Cill Chartha 1-16


Under 12 League Division 2 Final 31st July

Cill Chartha 2-11 Naomh Ultan 3-08 (draw)


Under 16 League Division 2

 Cill Chartha 1-09 Four Masters 1-07

Loading script and Flickr images

Copyright © 2017 CLG Chill Chartha. All Right Reserved.
Powered By James Byrne